NEWAG na kolejnym etapie cyfryzacji z rozwiązaniami Autodesk

Polski producent taboru szynowego optymalizuje proces projektowo-produkcyjny dzięki zastosowaniu systemu PDM Autodesk Vault i jego integracji z systemem ERP

Integracja systemu do zarządzania dokumentacją projektową i systemu ERP jest kluczowym etapem cyfryzacji procesu projektowania i produkcji w NEWAG. Powiązanie tych obszarów umożliwia m.in. zredukowanie czasu wprowadzania struktur o 40%, automatyczne zlecanie zmian, pełną kontrolę nad danymi pochodzącymi z różnych działów oraz minimalizację liczby błędów. Efektem końcowym dla NEWAG jest skrócenie czasu rozpoczęcia produkcji pojazdu. Wsparcie w zakresie wdrożenia oprogramowania zapewnia Autoryzowany Partner Autodesk – P.A. NOVA S.A.

NEWAG od wielu lat skutecznie wdraża strategię digitalizacji. „Cały proces tworzenia, projektowania pojazdu szynowego realizujemy w postaci cyfrowej, dzięki czemu możemy bardzo precyzyjnie sterować produkcją – zapewniać odpowiednią jakość materiałów i ich dostępność w strefie zamówień. Wszystkie części, z których składa się pojazd, są wymodelowane w postaci cyfrowej” – mówi Maciej Górowski, Kierownik Działu Badań i Rozwoju, NEWAG IP Management, Grupa NEWAG.

Impuls II - pełna digitalizacja procesu projektowo-produkcyjnego

Elektryczne pojazdy Impuls II, zaprojektowane i wyprodukowane w Nowym Sączu dla włoskiego przewoźnika, to przykład wykorzystania cyfrowych danych do optymalizacji procesów w NEWAG. Jedna z czołowych firm kolejowych w Polsce wykorzystuje w codziennej pracy zestaw Product Design & Manufacturing Collection firmy Autodesk. Zintegrowane systemy PDM – Autodesk Vault i ERP umożliwiają efektywne zarządzanie danymi na poziomie różnych działów, w tym ponad 200 osobowego działu projektowego, działu technologicznego, produkcyjnego, a także zakupów i sprzedaży.

 

Rezultaty integracji oceniają przedstawiciele NEWAG w filmie dostępnym poniżej.

 

NEWAG realizuje w ciągu roku do kilkunastu złożonych zamówień, dlatego przyspieszenie procesu produkcji ma kluczowe znaczenie. Firma stosuje się do szczegółowych wymagań nakładanych przez zleceniodawców, przewoźników oraz krajowych i międzynarodowych specyfikacji technicznych, takich jak TSI w przypadku pociągów Impuls II. Pojazdy te będą pierwszymi elektrycznymi zespołami trak-cyjnymi w Europie Zachodniej wyprodukowanymi przez NEWAG.

 

 

Informacje o NEWAG S.A.

NEWAG S.A. to jedna z najstarszych firm kolejowych w Polsce. Posiadająca wieloletnie doświadczenie w produkcji i modernizacji taboru szynowego. W zakładach spółki w Nowym Sączu produkowane są elektryczne i spalinowe zespoły trakcyjne, lokomotywy elektryczne, pojazdy metra i tramwaje, modernizowane są lokomotywy spalinowe oraz inne pojazdy szynowe.
Więcej informacji na www.newag.pl

Informacje o Autodesk

Autodesk dostarcza oprogramowanie dla ludzi, którzy tworzą. Jeżeli kiedykolwiek prowadziłeś sportowy samochód, podziwiałeś imponujący wieżowiec, używałeś smartfona lub oglądałeś wspaniały film, bardzo możliwe, że doświadczyłeś tego, nad czym pracują miliony klientów Autodesk na całym świecie. Twórz, co tylko chcesz, z Autodesk.
Więcej informacji na www.autodesk.pl, www.facebook.com/Autodesk.Poland

Informacje o P.A. NOVA S.A.

P.A. NOVA S.A., od 25 lat partner firmy Autodesk, dostarcza innowacyjne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw produkcyjnych oraz biur projektowych w całej Europie. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu dedykowanych aplikacji wspomagających proces tworzenia, opartych na programach Autodesk. P.A. NOVA posiada zaawansowane Centrum Badawczo-Rozwojowe prowadzone na potrzeby usług badawczo-projektowych z obszarów urbanistyki, architektury, budownictwa, inżynierii odwrotnej, budowy maszyn i automatyzacji procesów produkcji.
Więcej informacji na www.panova.pl

 

Informacji na temat projektu udziela Marcin Szewczyk, e-mail: m.szewczyk@panova.pl, tel.: 662 034 617

PARTNERZY

Copyright © CADVISION 2019 | Wszelkie prawa zastrzeżone
Script logo